KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618176
*
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 19:42:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 18:45:13
1
600 kr
4/9 19:01:02
2
300 kr
4/9 19:01:02
1
350 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:09
2
400 kr
4/9 19:29:09
1
450 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:13
2
600 kr
4/9 19:29:13
1
600 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/8 18:45:13 | 1 | 600 kr |
| 4/9 19:01:02 | 2 | 300 kr |
| 4/9 19:01:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 4/9 19:29:09 | 2 | 400 kr |
| 4/9 19:29:09 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 4/9 19:29:13 | 2 | 600 kr |
| 4/9 19:29:13 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 4/9 19:29:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



